Wpisy

 • wtorek, 24 marca 2015
 • wtorek, 10 marca 2015
  • Serial "Słoiki" w Polsacie

   Telewizja Polsat dość mocno postawiła na seriale paradokumentalne. Aktualnie w programie telewizyjnym ma już ich pięć, a w przygotowaniu do emisji są już kolejne. Jednym z nich jest jest serial o dość jednoznacznej nazwie "Słoiki", który będzie jak wiadomo opowiadał historię ludzi, którzy rozpoczynają swoje życie w Warszawie. Emisja zaplanowana jest raz w tygodniu w każdą sobotę tygodnia. Poniżej krótki opis tego serialu.

    

   Słoiki - serial Polsat

    

   W każdym odcinku paradokumentalnej produkcji „Słoiki” pokazana zostanie inna historia z życia młodych ludzi, którzy sprowadzili się do Warszawy. Widzowie poznają losy bohaterów, którzy będą poszukiwać pracy, udawać przed rodziną, że życie w stolicy przyniosło im ogromny sukces czy też zostaną niesprawiedliwie potraktowani przez pracodawców.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 marca 2015 11:41
 • środa, 04 marca 2015
  • Serial "Służby specjalne"

   Po sukcesie kinowym filmu Patryka Vegi po raz drugi TVP 2 wyemituje serial oparty na filmie kinowym tego reżysera. Tym razem na Atenę trafi mini serial "Służby Specjalne" składający się z pięciu odcinków. Jest to kryminał sensacyjny, którego akcja zaczyna się w momencie likwidacji Wojskowych Służb Specjalnych (WSI). Pierwszy odcinek został zaplanowany na niedzielę 1 marca o godzinie 21:20. Obsada serialu będzie taka sama jak obsada filmu "Służby Specjalne" w głównych rolach zobaczymy: Olgę Bołądź, Janusza Chabiora oraz Wojciecha Zielińskiego. Oprócz wspomnianych aktorów zobaczymy w drugim planie całą plejadę gwiazd kina: Jana Frycza, Andrzeja Grabowskiego czy także Agatę Kuleszę. Poniżej krótki opis serialu.

   Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.

   Dodatkowo serial ten można oglądać w internecie na stronie ipla.tv oraz przez aplikację w telewizorach wyposażonych w usługę Smart TV.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   środa, 04 marca 2015 15:47
 • czwartek, 26 lutego 2015
  • Serial "Mąż czy nie mąż" w TVN

   Ostatni wpis dotyczący nowego serialu TVN pt. "Nie rób scen" z Joanną Brodzik rozpoczął cykl przedstawiania wiosennych ramówek serialowych w polskich stacjach telewizyjnych. W 2014 roku stacja TVN zakończyła emisję kilku seriali, które były silną stroną programu telewizyjnego oraz miałby bardzo wysoką oglądalność. Zakończyły się takie seriale jak "Lekarze" oraz "Przepis na życie", które naturalnie muszą być zastąpione nowymi, aby widzowie nie poszli do konkurencji.

    

   Serial TVN - Mąż czy nie mąż

    

   Kolejnym nowym serialem jest serial o tytule "Maż czy nie mąż", który obejrzymy już w najbliższą niedzielę 1 marca o godzinie 21.20. Marta (Magdalena Schejbal) i Michał (Marcin Perchuć) przez lata byli kochającą się parą. Stworzyli wspaniałą rodzinę, razem mieszkali, pracowali i wychowywali córkę – Zuzię (Magdalena Żak). Nigdy nie podjęli decyzji o małżeństwie, bo formalności miały dla nich znaczenie drugorzędne. Status żony i męża nie był im potrzebny - i tak byli parą, pełną parą! Pewnego dnia, Michał odszedł do innej kobiety. Teraz wraca z podkulonym ogonem, błaga o wybaczenie, obiecuje gwiazdki z nieba...

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   czwartek, 26 lutego 2015 12:23
 • środa, 25 lutego 2015
  • "Nie rób scen" w TVN

   Wiosna na małych ekranach zbliża się wielki krokami. Stacje telewizyjne przedstawiają ramówkę, z której dowiadujemy się o nowych serialach. W tym roku stacja telewizyjna TVN stawia na seriale komediowe. Pierwszym, który prezentujemy w tym wpisie jest serial "Nie rób scen", którego pierwszy sezon ma zaplanowane 13 odcinków, które będą emitowane w niedzielę o godzinie 21.50. Główną rolę w serialu zagrała Joanna Brodzik, oprócz niej zobaczymy także: Andrzeja Konopkę, Wojciecha Solarza i Aleksandrę Popławską.

    

   Serial nie rób scen w TVN

    

   Bohaterki serialu "Nie rób scen" idą przez życie przebojem, z energią i poczuciem humoru mając wsparcie w sobie nawzajem. W potyczkach z codziennością zawsze są prawdziwe i waleczne. Dopasowane jeansy po urodzeniu dziecka? Czemu nie, skoro talia prawie jak Kate Moss i biodra prawie jak Beyonce. Strój pokojówki, który wcale nie służy do sprzątania? Mąż będzie zachwycony. Prawdziwe życie dopiero teraz się rozkręca więc uśmiechnij się, nie rób scen i zadzwoń do przyjaciółki.

    

   Będziecie oglądać? Od dziś codziennie nowy wpis opisujący nowości w telewizji. Zapraszam do śledzenia bloga.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   środa, 25 lutego 2015 13:16
 • środa, 29 października 2014
  • O mnie się nie martw

   W jesiennej ramówce TVP 2 znalazł się nowy serial o tytule "O mnie się nie martw" - pierwszy odcinek pojawił się w telewizorach już 5 września 2014 roku. Pierwszy sezon będzie składał się z 13 odcinków, emitowanych w każdy piątek o godzinie 20.05. Serial ten to komedia obyczajowa, w której główną rolę gra Joanna Kulig. W serialu zobaczymy także:  Stefana Pawłowskiego, Aleksandrę Domańską,  Pawła Domagałę, Katarzynę Maciąg oraz Katarzynę Zielińskaą. Wykonastwem serialu zajęło się Akson Studio.

    

    

   Opis serialu: "O mnie się nie martw" opowiada o perypetiach grupy ludzi, których poznajemy z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi, o nie! Jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy, nie ma wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga ma za to świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i ostry język. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w świecie, w którym rządzą pozory, nie da się żyć szczęśliwie.


   Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań, trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie nawzajem potrzebni.


   Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jako wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku.

   Tak jak na początku było wspomiane, premierowe odciniki seriali są w każdy piątek na kanale TVP 2. Powtórki można oglądać także na kanale TVP Seriale. Film promocyjny serial "O mnie się nie martw" można obejrzeć tutaj na kanale tvp youtube.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 15:40
 • czwartek, 09 października 2014
  • Premiera serialu "Wataha" w HBO

   12 października odbędzie się premiera nowego serialu HBO o tytule "Wataha" opowiadającego o strażnikach granicznych w Bieszczadach. Na tą okoliczność kanał HBO będzie odkodowany przez cały weekend - 11 i 12 października. Pierwszy odcinek tego serialu będzie można za darmo obejrzeć na platformie HBO GO. W serialu występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Julia Pogrebińska oraz Marian Dziędziel. Serial będzie składał się tylko z sześciu odcinków, reżyserią zajeli się Kasia Adamik i Michał Gazda.

    

    

   Krótki opis serialu: Wataha to opowieść o strażnikach granicznych w Bieszczadach, ale także o miejscu, które determinuje określone postawy i zachowania. Serial rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

    

   Zwiastun serialu "Wataha" można obejrzeć tutaj.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 października 2014 13:56
  • Premiera bloga

   No i wystartował! To już mój trzeci blog na platformie blox.pl, której jestem fanem i nie zamierzam z tąd szybko uciekać. Tym razem po filmach i grach (oczywiście grach, które nawiązują do filmów) czas na bloga o serialach. Bardzo krótko: będą tutaj tylko informacje o serialach, które są nadawane na kanałach dostępnych w Polsce. Nie będę się zamykał tylko na kanały ogólnodostępne jak TVP1, TVP2, Polsat i TVN, bo zbyt dużego zainteresowania by nie było. W Polsce jest sporo kanałów, na których możemy obejrzeć najlepsze zagraniczne seriale i także o tym będę pisał. Zapraszam do regularnych wizyt.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   w.mateusz
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 października 2014 12:59